14.06.2019

Darbuotojo teisės Jungtinėje Karalystėje

Informacija ir patarimai

Ar tau buvo pasiūlytas darbas ir apgyvendinimas Jungtinėje Karalystėje? Ar žinai, kur apsistosi? Ar perskaitei ir pasirašei oficialią darbo sutartį? Ar žinai savo kaip darbuotojo(s) teises Jungtinėje Karalystėje? 

Yra žmonių, kurie laukia pasinaudoti tavo svajonėmis apie geresnį gyvenimą.  

Prieš priimdama(s) darbo pasiūlymą Jungtinėje Karalystėje, užduok klausimus ir žinok savo teises tam, kad galėtum priimti pagrįstus sprendimus ir taip išvengti galimos blogos situacijos.  

Prieš važiuojant, įsitikink, kad:

Nemokamai, patikimai ir konfidencialiai pagalbai bei paramai gauti, susisiek su šiomis organizacijomis:

Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centras (KOPŽI)

Teikiame socialinę, psichologinę, teisinę pagalbą, saugų prieglobstį moterims, vyrams, vaikams, nukentėjusiems nuo įvairių prekybos žmonėmis formų, prostitucijos, seksualinės prievartos. Facebook: Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centras (KOPŽI)

SOS numeris: +370 67961617 (visą parą)

[email protected]

http://www.anti-trafficking.lt

Dingusių žmonių šeimų paramos centras

Teikiama nemokama pagalba: psichologo, teisininko, socialinio darbuotojo konsultacijos, esant poreikiui apgyvendinimas, pagalba daiktais, maisto produktais. www.facebook.com/www.missing.lt/

SOS linija (veikia 24/7): +37065298187 (kalbos: lietuvių, rusų, lenkų, anglų) Pagalbos linija (veikia darbo dienomis nuo 8.00 iki 17.00 val): 880026161

[email protected]

http://www.missing.lt

Vilniaus Arkivyskupijos Caritas Pagalbos nukentėjusiems nuo smurto programa

Mes teikiame kvalifikuotas socialinių darbuotojų, psichologo ir teisininko paslaugas, padedame ruošiantis ikiteisminiam bylos nagrinėjimui ir po teismo proceso, teikiame emocinę paramą viso proceso metu www.facebook.com/VilniausarkivyskupijosCaritas/

Tel. numeris: +370 699 90866

[email protected]

https://vilnius.caritas.lt/

Klaipėdos socialinės ir psichologinės pagalbos centras

Mes teikiame kompleksinę paramą prekybos žmonėmis ir prostitucijos aukoms: socialines, psichologines, teisines konsultacijas, tarpininkavimą saugiam būstui surasti, paramą maisto ir kitoms reikmėms, tarpininkavimą siekiant įgyti kvalifikaciją arba integruotis į darbo rinką. www.facebook.com/nedelsk/  

Tel. numeris: +370 607 81688

[email protected]

https://www.moteriai.lt/lt/

Vyrų krizių centras

Teikiama nemokama pagalba: pagal poreikį apgyvendinimas, psichologo, socialinio darbuotojo, teisininko konsultacijos, pagalba (re)integruojantis į darbo rinką. www.facebook.com/vyrukrizes/

+370 662 26770

[email protected]

http://www.vyrukrizes.lt

Situacija

STOP THE TRAFFIK surinkta informacija rodo, kad lietuviai dažnai keliauja į Jungtinę Karalystę vedini melagingų pažadų apie gerai apmokamus darbus. Realybė neretai kitokia – žmonės dažnai pavergiami įvairių išnaudojimo formų įskaitant: 

Dažni verbavimo būdai:

Jungtinėje Karalystėje maisto ir žemės ūkio industrijos turi padidintą riziką išnaudojimui ir prievartai, įskaitant mažus atlyginimus, prastas darbo ir apgyvendinimo sąlygas. Darbuotojai, samdomi sezoniniam darbui, yra ypač pažeidžiami.  

Kai kuriose JK teritorijose beveik pusė Lietuvos bendruomenės praneša, kad jie buvo išnaudoti 

Tave galbūt išnaudoja, jei tau neduodamas sutartas darbas, ir vietoj to: 

  • Iš tavęs imami nesąžiningi mokesčiai už pervežimą, maistą, nuomą ir komunalinius mokesčius 
  • Darbui gauti esi verčiama(s) mokėti neteisėtas išmokas įdarbinimo agentūrai 
  • Esi priversta(s) dirbti ilgas darbo valandas, dažnai septynias dienas per savaitę be pertraukų 
  • Esi priversta(s) atiduoti savo pasą, asmens tapatybę patvirtinančius dokumentus, banko korteles, ir/arba grynuosius pinigus, nes kitaip būsi apskųsta(s) teisėsaugai 
  • Esi izoliuota(s) nuo šeimos ir draugų 
  • Esi apgyvendinta(s) perpildytame žmonių būste ir tau grasinama benamyste
  • Esi priklausoma(s) nuo savo darbdavio transportui ir apgyvendinimui be jokio kito pasirinkimo 
  • Iš tavęs atimta teisė į medicininę pagalbą 

Anglijoje, egzistuoja darbo sutarties tipas vadinamas “nulio valandų darbo sutartimi”. Su šia sutartimi, darbdavys neįsipareigoja paskirti darbo valandų darbuotojui. Daugiau informacijos galite rasti apie šias darbo sutartis ir jūsų teisias (Anglų kalba.)

STOPP APP

Download on the app store badge Get it on Google Play badge

STOP APP suteikia galimybę bet kam, kas žino, matė ar net girdėjo apie situaciją, kuri, jų manymu, yra susijusi su prekyba žmonėmis, pranešti apie tai saugioje erdvėje. Naudodamiesi programėle STOP APP, galite pranešti apie atvejį anonimiškai ir saugiai. Pateikus pranešimą, jūsų telefone nebus išsaugotas joks įrašas apie tai.

  • Ar matėte įtartiną darbo skelbimą internete?
  • Ar teko girdėti apie vietos įmonę, kuri išnaudojo darbuotojus COVID-19 krizės metu?
  • Ar jūs ar kas nors iš pažįstamų buvote verčiamas dirbti ar buvote išnaudojamas?

Pranešikite apie tai mums. Apie savo patirtį ar pastebėjimus galite pranešti atsisiuntę mūsų programėlę STOP APP.  Teikdami pranešimą apie įtariamą atvejį, įsitikinkite, kad esate saugioje vietoje – neteikite pranešimo, jei tai galėtų kelti jums pavojų.

STOP THE TRAFFIK yra prekybos žmonėmis prevencijos organizacija. Ši programėlė skirta rinkti su pasauline prekyba žmonėmis susijusias istorijas, kad padėtų užkirsti kelią šiems nusikaltimams. Mes nesame skubios pagalbos organizacija ir ši programėlė nėra stebima visą parą (24/7). Jei kam yra kilęs tiesioginis pavojus arba buvo įvykdytas nusikaltimas, susisiekite su patikimomis institucijomis.

STOP THE TRAFFIK work to prevent human trafficking globally