Ця сторінка містить поради про те, як захистити себе від людей, які можуть спробувати скористатися вашою ситуацією, та як знайти безкоштовну підтримку в Україні.
Меню
Натисність на одному із розділів, щоб перейти до інформації, яка вас цікавить.
Запитання людям, які пропонують вам допомогу
Вступ
За офіційною інформацією, понад 40 тисяч людей повинні були евакуюватися через вибух дамби в Україні.
Якщо ви опинилися в такій ситуації, ви можете відчути страх і самотність. Пропозиції допомоги можуть здатися виходом зі складної ситуації, але вкрай важливо, щоб ви не потрапляли в потенційні експлуатаційні ситуації.
Будь ласка, прочитайте наші поради про те, як захиститися від експлуатації та що робити, якщо хтось хоче скористатися вашою вразливістю.
Будь ласка, ознайомтеся зі списком організацій підтримки, готових допомогти в цей важкий час.
* Перейдіть за посилання, якщо ви плануєте евакуюватися до іншої країни.
6 порад, як захистити себе
Більшість людей хочуть вам допомогти, але можуть бути й такі, на кого не варто покладатися. Не довіряйте першій історії, яку почуєте.
Ось 6 порад, як захистити себе:
Пам’ятайте, якщо вам здається, що щось не так, ймовірно, так і є.
Запитання людям, які пропонують вам допомогу
Різні люди можуть підходити до вас і пропонувати допомогу, це не означає, що ви завжди можете їм довіряти. Є недоброзичливі особи, які будуть давати вам обіцянки, але матимуть інші мотиви.
Якщо до вас хтось звертається з пропозиціями допомоги, ви повинні задати наступні запитання, перш ніж довіряти їм.
Про притулок
Про транспорт
Завжди діліться деталями будь-якої пропозиції з людьми, яким ви довіряєте.
Якщо людина не в змозі дати чіткі відповіді, не ризикуйте та не приймайте пропозицію.
Деталі організацій підтримки в Україні
Ось організації, які можуть підтримати та допомогти вам різними способами. Будь ласка, згадайте STOP THE TRAFFIK, якщо ви зв’яжетеся з будь-якою з перелічених нижче організацій.
Якщо вам або комусь із ваших знайомих загрожує безпосередня небезпека, зателефонуйте в поліцію, набравши 102.
Гаряча лінія Мінреінтеграції
Гарячою лінією керує команда Міністерства реінтеграції, яка відповідає на питання про: евакуацію цивільних осіб у безпечні райони, повідомлення про місця та час збору, маршрут руху в межах гуманітарних коридорів, місця прибуття та організованого надання першої медичної допомоги евакуйованим. Працює 24/7.
Урядова гаряча лінія з питань протидії торгівлі людьми та домашньому насильству
Державна гаряча лінія, яка працює 24/7, безкоштовно, анонімно та конфіденційно

Ла Страда Україна
«Ла Страда Україна» – громадська правозахисна організація, яка займається забезпеченням гендерної рівності, підтримкою миру, попередженням насильства за ознакою статі, у тому числі домашнього, протидією торгівлі людьми та забезпеченням прав дітей, просуванням стандартів прав людини в усіх сферах життя суспільства.
Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації Ла Страда
Анонімно. Конфіденційно. Безкоштовно. Цілодобово. Контактні номери - 116 123 aбо 0 800 500 335

Карітас Україна
Благодійна організація в Україні, на базі якої створено реабілітаційні центри, які допомагають у реінтеграції українських мігрантів, надають адресну допомогу та проводять семінари з попередження торгівлі людьми.
Завантажте STOP APP

STOP APP дозволяє будь-кому, хто став свідком можливої торгівлі людьми, повідомити про це конфіденційно та безпечно. На вашому телефоні не залишеться запису надісланого звіту. Додаток доступний українською мовою.
Ви можете розповісти про свої підозри чи спостереження, завантаживши наш STOP APP. Переконайтеся, що ви перебуваєте в безпечному місці подалі від інциденту, коли залишаєте скаргу.
STOP THE TRAFFIK – це організація, яка займається запобіганням торгівлі людьми. Ця програма збирає історії людей про глобальну торгівлю людьми, щоб не допустити цього злочину в майбутньому. Ми не є рятувальною організацією, і цей додаток не контролюється 24/7, але буде перевірений наступного робочого дня. Якщо комусь загрожує безпосередня небезпека або було скоєно злочин, терміново зв’яжіться з правоохороними органами.