16.01.2023

ЗАЛИШАЙТЕСЯ В БЕЗПЕЦІ ПІД ЧАС ПЕРЕТИНУ КОРДОНУ ТА ПОШУКУ ПРИТУЛКУ В ЄВРОПІ

ПРАКТИЧНІ ПОРАДИ, ЯК ЗАЛИШАТИСЯ У БЕЗПЕЦІ ПІД ЧАС ВИЇЗДУ З УКРАЇНИ

Сторінка містить практичні поради щодо безпечного перетину кордону та пошуку притулку в Європі для людей, які тікають від російського вторгнення в Україну, а також відомості про організації підтримки, які надають допомогу українцям.

Меню

Натисність на одному із розділів, щоб перейти до інформації, яка вас цікавить.

Вступ

Як підготуватися до перетину кордону

Документи, необхідні для перетину державного кордону

Як залишатися в безпеці

Як розпізнати ознаки потенційних торговців людьми

Перелік організацій підтримки в Україні, Польщі, Румунії, Cловаччині та Молдові

Завантажте STOP APP

Щоб отримати додаткові поради щодо життя в європейських країнах і пошуку легальної роботи, прочитайте цю веб-сторінку.

Вступ

Багато українців змушені залишати свої домівки після російського вторгнення. Через складну ситуацію з електроенергією та можливі ракетні обстріли люди шукають притулку в сусідніх європейських країнах.

Більшість людей хочуть допомогти українцям, які тікають від війни, але можуть бути й такі, кому не варто довіряти, оскільки вони можуть діяти у власних інтересах та хотіти наживитися на вас.

Звіти підтверджують, що серед людей, які хочуть допомогти українцям, коли вони переїжджають в інші країни у пошуках безпеки, можуть бути торговці людьми, які чекають людей на кордоні, щоб скористатися їхньою вразливістю. Вони можуть спробувати завоювати вашу довіру, запропонувавши привабливу роботу або трансфер до помешкання, використовуючи такі обіцянки для обману з метою експлуатації. Вони можуть використовувати погрози, шантаж або навіть насильство, щоб обмежити вашу свободу та примусити вас до праці чи сексуальної експлуатації.

Зрозумівши, як розпізнати ознаки фальшивої пропозиції та як безпечно перетнути кордон, ви зможете захистити себе та свою родину.

Як підготуватися до безпечного перетину кордону

Якщо ви плануєте виїхати з України за кордон, радимо зареєструватися за цим посиланням. Система “ДРУГ” – Добровільна Реєстрація Українських громадян, які виїжджають за кордон. Система дозволяє консульським установам України у всьому світу залишатись на зв’язку з громадянами, повідомляти їм важливу та корисну інформацію про країну їхнього тимчасового перебування, а також надавати допомогу чи інструкції, як діяти в надзвичайних ситуаціях.

*Будь ласка, зверніть увагу, цю інформацію було оновлено 6 липня 2023 року. Щоб слідкувати за оновленням від Державної прикордонної служби, перейдіть за посиланням.

Для безпечного перетину кордону підготуйте свої документи заздалегідь. Переконайтеся, що ви маєте наступні документи:

  • Закордонний паспорт громадянина України. Зверніть увагу на термін дії паспорту, деякі країни можуть відмовити у перетині їхнього кордону тим, у кого за півроку спливає термін дії паспорту.
  • Паспорт громадянина України. Виїзд по внутрішньому паспорту громадянина України до ЄС можливий для осіб (жінок, дітей та інвалідів), які евакуйовуються із районів ведення бойових дій. Прикордонники рекомендують звернутися до компетентного органу країни Євросоюзу в яку планується поїздка з метою уточнення чи достатньо буде для в’їзду в ту чи іншу країну даного документу.

Зверніть увагу, недійсний паспорт громадянина України для виїзду за кордон не дає право громадянам України виїжджати за кордон. Пропуск може здійснюватись на підставі закордонного паспорта, строк дії якого продовжено.

Якщо ви перетинаєте кордон із малолітньою дитиною, переконайтеся, що також маєте її документи. Наразі дитина може перетинати кордон з одним із батьків без нотаріальної згоди іншого.

Перед поїздкою обов’язково ознайомтеся з правилами перетину кордону країни, у яку ви їдете.

Наприклад, якщо ви подорожуєте до Польщі на власному авто, вам необхідну купити автостраховання, яке називається «Зелена карта». Важливо, що страхівку потрібно роздрукувати, оскільки прикордонники не приймають електронний варіант документу. Якщо ви прямуєте до Румунії, після перетину кордону, маєте здійснити плату за користування дорогою.

Дивіться інтерактивну мапа пунктів пропуску та їх завантаженості – за посиланням. 

7 порад, як залишатися у безпеці, прямуючи до іншої країни:

Якщо вам здається, що щось пішло не так, то швидше за все, це так і є.

Якщо на кордоні вам пропонують житло чи транспорт подалі від офіційних пунктів пропуску або, можливо, будь-яку іншу форму підтримки, яка передбачає супровід незнайомця, будьте обережні щодо цією людини.

Торговці людьми часто орієнтуються на прикордонні райони, щоб вербувати людей у ​​експлуатаційні обставини, з яких важко втекти.

Торговцем людьми може бути будь-хто. Вони можуть бути будь-якого віку, статі та національності.

Існує багато способів заманити людей у пастку експлуатації, в тому числі:

Натисніть тут, щоб дізнатися більше про торгівлю людьми.

Якщо вам здається, що ви потрапили у біду, терміново зателефонуйте у екстренну службу порятунку за телефоном 112. Дзвінки на номер безкоштовні, цілодобові у будь-якій частині Європейського Союзу. Ви можете набирати номер 112, щоб зв’язатися з екстреними службами, включаючи поліцію, швидку медичну допомогу та пожежну бригаду.

Натисність тут , щоб перейти до переліку організацій підтримки, які можуть вам допомогти.

Перелік організацій підтримки в Україні, Польщі, Румунії, Cловаччині та Молдові

Організації, які у різний спосіб можуть надати вам підтримку та допомогу:

Ці контактні дані будуть регулярно оновлюватися. Будь ласка, згадуйте STOP THE TRAFFIK при зверненні до будь-якої з перелічених нижче організацій.

  • Якщо вам здається, що ви потрапили у біду, терміново зателефонуйте за європейським номером екстренної допомоги 112. Дзвінки на номер безкоштовні, цілодобові у будь-якій частині Європейського Союзу. Ви можете набирати номер 112, щоб зв’язатися з екстреними службами, включаючи поліцію, швидку медичну допомогу та пожежну бригаду.
  • 116111 Європейська лінія допомоги дітям та підліткам безкоштовно надає психологічну допомогу дітям та підліткам. Служба допомагає дітям, які потребують догляду та захисту, і зв’язує їх із потрібними службами. Гаряча лінія працює в режимі 24/7, 365 днів на рік. Дзвінки за номером телефону безкоштовні.

Україна

La Strada Україна

«Ла Страда Україна» – громадська правозахисна організація, яка займається забезпеченням гендерної рівності, підтримкою миру, попередженням насильства за ознакою статі, у тому числі домашнього, протидією торгівлі людьми та забезпеченням прав дітей, просуванням стандартів прав людини в усіх сферах життя суспільства.

+380 44 205 36 95

[email protected]

https://la-strada.org.ua/

Карітас Україна

Карітас Україна – благодійна організація в Україні, на базі якої створено реабілітаційні центри, які допомагають у реінтеграції українських мігрантів, надають адресну допомогу та проводять семінари з попередження торгівлі людьми.

+380673749190

[email protected]

https://www.caritas.org/where-caritas-work/europe/ukraine/

Польща

La Strada Польща

La Strada Poland – неурядова організація, яка спрямована на боротьбу та запобігання торгівлі людьми. Вони також пропонують підтримку через лінію довіри, яка працює 24 години на добу, 7 днів на тиждень. Гаряча лінія надає інформацію, поради та рекомендації щодо торгівлі людьми. Послуги доступні англійською, польською, російською, українською та іспанською мовами. Існує можливість використати послуги перекладача, але зауважте, що відповідь може тривати довше.

+48 22 628 99 99

[email protected]

https://strada.org.pl/en/home-2/

Stowarzyszenie Interwencji Prawnej (правова допомога)

Організація допомагає із захистом прав людини та рівності. Вони підтримують біженців та мігрантів у Польщі та надають безоплатну правову допомогу людям з міграційним досвідом. Коли їхні права знаходяться під загрозою, вони представляють їх у судах, національних органах влади та Європейському суді з прав людини, а також беруть активну участь у створенні міграційного законодавства, надаючи висновки щодо правових норм. Телефон приймає дзвінки з понеділка до п'ятниці з 14 до 16 години.

+48880145372

[email protected]

Salvation Army Польща

Організація надає допомогу біженцям у вигляді харчових ваучерів в супермаркетах, одягу, засобами гігієни, а також підтримку у формі патронатної опіки, загальні поради щодо допомоги в пошуку роботи, інформацію про запобігання торгівлі людьми, підтримку в заповненні державних документів. форм та доступ до ІТ-засобів.

+48605368604

[email protected]

https://www.salvationarmy.org/

Румунія

Гаряча лінія для боротьби з торгівлею людьми

0800 800 678

https://anitp.mai.gov.ro

Adpare La Strada International

Європейська неурядова платформа проти торгівлі людьми

+40 (0) 21 253 29 04

[email protected]

http://www.adpare.eu/en/

eLiberare Румунія

Організація, робота якої фокусується на привентивній роботі для боротьби з торгівлею людьми

+4 0757 794 845

[email protected]

https://www.eliberare.com/en/

Словаччина

Національна гаряча лінія для жертв торгівлі людьми

Безкоштовна у Словаччині, працює 24/7

0800 800 818

Slovenská Katolicka Charita

Телефонувати +4212 5443 1506 або 0910 842 667

0910 842 667

[email protected]

https://www.charita.sk/kontakt/

Молдова

La Strada Молдова

Гаряча лінія протидії торгівлі людьми та безпечної міграції

0800 77777

https://lastrada.md/rom/contacte-12

Взаємодія (Придністров’я) – Гаряча лінія з протидії торгівлі людьми

0800 88888

http://www.ngointeraction.org/

Завантажте додаток STOP APP

STOP APP дозволяє будь-кому, хто став свідком можливої торгівлі людьми, повідомити про це конфіденційно та безпечно. На вашому телефоні не залишеться запису надісланого звіту. Додаток доступний українською мовою.

  • Ви помітили підозріле оголошення про роботу в Інтернеті?
  • Хтось пропонував вам роботу, яка здавалася підозрілою?
  • Вас або когось із ваших знайомих примушують працювати чи експлуатують?

Повідомте про це нас. Ви можете розповісти про свої підозри чи спостереження, завантаживши наш STOP APP. Переконайтеся, що ви перебуваєте в безпечному місці подалі від інциденту, коли залишаєте скаргу.

STOP THE TRAFFIK – це організація, яка займається запобіганням торгівлі людьми. Ця програма збирає історії людей про глобальну торгівлю людьми, щоб не допустити цього злочину в майбутньому. Ми не є рятувальною організацією, і цей додаток не контролюється 24/7, але буде перевірений наступного робочого дня. Якщо комусь загрожує безпосередня небезпека або було скоєно злочин, терміново зв’яжіться з правоохороними органами.

Ваша думка важлива для нас

Будь ласка, поділіться з нами своїми думками, взявши участь у короткому опитуванні. Усі ваші відповіді анонімні.

Create your own user feedback survey